Harmonogram wykładów

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

Zdając sobie sprawę z trudności wynikających z konieczności kształcenia zdalnego uruchamiamy cykl wirtualnych wykładów  Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dla dedykowanych dla konkretnych zgłoszonych szkół. Nauczycieli zainteresowanych dołączeniem z uczniami do wykładu prosimy o kontakt z wicedyrektorem IG dr Wiolettą Kilar – Wioletta.Kilar@up.krakow.pl Wykłady mają na celu z jednej strony zainteresować uczniów ciekawymi i aktualnymi problemami geograficznymi, pokazać piękno Polski i świata, a z drugiej być pomocne maturzystom w przygotowaniu się do matury z geografii.

Wśród prowadzących będą pracownicy Instytutu Geografii, m.in.: dr  Piotr Dolnicki, dr Rafał Kroczak, dr Franciszek Mróz; dr Tomasz Padło, dr Łukasz Quirini-Popławski, dr Tomasz Rachwał, dr Agnieszka Świętek, dr hab. Michał Żemła, prof. UP.

Uwaga: ze względu na warunki licencyjne oprogramowania w wykładzie może uczestniczyć maksymalnie 250 osób (obowiązuje kolejność zgłoszenia klas).

Harmonogram wykładów:

21.05.2020, godz. 14.30

dr Piotr Dolnicki: Historia i współczesność polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie SW Spitsbergen

26.05.2020, godz. 11.15

dr hab. Michał Żemła, prof. UP: Overtourism. Skąd się wziął, czym przejawiał i czy jeszcze wróci?

29.05.2020, godz. 11.00

dr Piotr Dolnicki: Historia i współczesność polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie SW Spitsbergen

2.06.2020, godz. 11.15

dr Łukasz Qurini-Popławski: Transport miejski w Europie, Polsce i Krakowie

Oferta wykładów:

Dr Piotr Dolnicki: Historia i współczesność polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie SW Spitsbergen

Dr Rafał Kroczak; Źródła informacji geograficznej

Dr Franciszek Mróz: Camino de Santiago – najpiękniejsza droga świata

Dr Tomasz Padło: Kryzys uchodźczy w Europie – przyczyny i skutki

O czym nas informuje mapa wyborcza Polski?

Czy grozi nam głód?

Dr Łukasz Qurini-Popławski: Transport miejski w Europie, Polsce i Krakowie

Rewitalizacja, czyli szansa na odnowę nie tylko budynków i ulic

Dr Tomasz Rachwał: Współczesne przemiany strukturalne przemysłu Polski

Toskania mniej znana  – krajobrazy, ludzie, gospodarka

Dr Agnieszka Świętek: Zróżnicowanie narodowościowo-etniczne Polski

dr hab. Michał Żemła, prof. UP: Overtourism. Skąd się wziął, czym przejawiał i czy jeszcze wróci?