IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej.

Szanowni Państwo,

Drodzy Nauczyciele,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej. Organizatorem konkursu jest Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie oraz Instytutem Słowackim w Warszawie. Patronat nad konkursem obejmuje Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej.

W związku z panującą pandemią covid-19, w tej edycji konkursu może wziąć udział maksymalnie 50 osób, a jedna szkoła może zgłosić maksymalnie 2 uczniów. O możliwości uczestnictwa w Finale Konkursu będzie decydować kolejność zgłoszeń. Szkoły, których przedstawiciele zostaną zakwalifikowani do udziału w Finale Konkursu, zostaną poinformowane drogą mailową.

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych na temat Republiki Słowackiej. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych.

W załączniku zamieszczamy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 grudnia 2021 r.

Koordynatorem działań w ramach konkursu są pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.
Z poważaniem,

dr Anna Chrobak-Žuffová
dr Joanna Fidelus-Orzechowska
dr hab. Michał Żemła, prof. UP