Ślady życia zapisane w skałach – Warsztaty Geologiczne w ramach Uniwersyteckiego Fakultetu Geograficznego

Ślady życia zapisane w skałach - Warsztaty Geologiczne w ramach Uniwersyteckiego Fakultetu Geograficznego

Dnia 26 kwietnia 2022 r., w Instytucie Geografii odbyły się Warsztaty Geologiczne w ramach Uniwersyteckiego Fakultetu Geograficznego dla uczniów Liceum św. Rity w Krakowie. Temat warsztatów to „Ślady życia zapisane w skałach”. Warsztaty prowadziła dr Agnieszka Ciurej z Katedry Geologii z Instytutu Geografii UP. Na warsztatach uczniowie zobaczyli wybrane skały osadowe organogeniczne, poznali skamieniałości m. in., gąbki, korale, małże, ślimaki, belemnity i amonity. Pod lupami binokularnymi oglądali mikroskamieniałości: otwornice, radiolarie i okrzemki. Dowiedzieli się o warunkach życia tych organizmów oraz w skałach jakiego wieku możemy je zobaczyć.

skamieniałości pod mikroskopem Warsztaty geologiczne w Instytucie Geografii