Przejdź do treści

ARCHIWUM WYDARZEŃ 2018

zyczeniaP1060462aP1060437

Wręczenie książki okolicznościowej dedykowanej Pani Barbarze Michalczyk
i spotkanie przedświąteczne

We wtorek 18 grudnia br. odbyło się spotkanie przedświąteczne, w którym wzięli udział pracownicy etatowi, byli i emerytowani, przedstawiciele władz Wydziału, doktoranci, pracownicy Dziekanatu, Biblioteki i przyjaciele Instytutu Geografii. 

Spotkanie stało się okazją do wręczenia książki jubileuszowej p. Barbarze Michalczyk. Książka powstała z inicjatywy p. Małgorzaty Biedy, wieloletniego kierownika Biblioteki IG oraz Krystyny i Wacława Cabajów. Prof. Wacław Cabaj przedstawił sylwetkę zawodową wieloletniego Opiekuna Zbiorów Kartograficznych naszego Instytutu. 

W dalszej części przyszedł czas na bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia, którym towarzyszył szczery, świąteczny nastrój. 

 Pełna fotorelacja jubileuszu znajduje się w naszej galeriichristmas-ornament-Spotkanie przedświąteczne

Serdecznie zapraszamy wszystkich Pracowników etatowych, byłych i emerytowanych, Biblioteki i Dziekanatu, Współpracowników, Doktorantów oraz Przyjaciół naszego Instytutu na tradycyjne spotkanie przedświąteczne

we wtorek 18 grudnia br. o godz. 10.15 w sali 532.

Spotkanie w tym roku będzie wyjątkowe – rozpocznie się prezentacją i wręczeniem książki okolicznościowej dedykowanej Pani Barbarze Michalczyk, wieloletniemu Opiekunowi Zbiorów Kartograficznych naszego Instytutu. Autorami książki są nasi wieloletni pracownicy – p. Małgorzata Bieda, Kierownik naszej Biblioteki oraz Państwo Krystyna i Wacław Cabajowie. 

Wszyscy, którzy czują się sercem związani z naszym Instytutem są mile widziani na spotkaniu i chcielibyśmy, aby czuli się zaproszeni.zalasowka

Serdecznie zapraszamy na
wtorkowe zebranie naukowe Instytutu Geografii,

na którym zostaną zaprezentowane wstępne wyniki badań projektu pt.:

Sieć drenażu powierzchniowego funkcjonująca w czasie opadów nawalnych w zlewniach karpackich – próba rekonstrukcji

realizowany przez zespół w składzie dr Rafał Kroczak,
dr hab. Tomasz Bryndal, prof. UP, prof. dr hab. Roman Soja.

.
Referaty będą okazją do przedstawienia badań prowadzonych w ramach badań statutowych w Instytucie Geografii UP.

11 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w s. 532 (Instytut Geografii).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym również gości z zewnątrz.presowska uni

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

oraz  Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Geograficznego

zapraszają na wykład honorowego członka PTG,

Prof. RNDr. Rene Matlovica PhD,
dziekana na Uniwersytecie w Preszowie (Słowacja)
na wykład pt. Początki Geografii na Słowacji.

Wykład odbędzie się przy ul. Podchorążych 2 w dniu 11.12.2018 r. (wtorek) o godz. 11.30 w sali 532.47389737_1891701317614013_7108203357717659648_o (1)

 

Finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej

28 listopada 2018 roku odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Republice Słowackiej. Organizatorem wydarzenia był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie. Honorowy patronat nad konkursem objął Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Kazimierz Karolczak.
W konkursie wzięło udział 59 uczniów z 25 szkół ponadgimnazjalnych, którzy walczyli o indeks na jednym z kierunków studiów oferowanych przez Instytut Geografii UP oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez Konsulat Generalny Republiki Słowackiej.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonali Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie: Tomáš Kašaj oraz najwyższe władze uczelni: Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Kazimierz Karolczak, Prodziekan Wydziału Geograficzno-Biologicznego dr hab. Sławomir Kurek, prof. UP oraz Dyrektor Instytutu Geografii dr Tomasz Rachwał.

Laureatami konkursu zostali:

 • I miejsce – Pan Bartłomiej Torba reprezentujący Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej; opiekun: Iwona Gryga.
 • II miejsce – Pan Jakub Pypeć reprezentujący Liceum Ogólnokształcące w Tuchowie; opiekun: Anna Suchan.
 • III miejsce – Pan Wojciech Dyląg reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej; opiekun: Andrzej Nawalaniec.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już dzisiaj na trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Republice Słowackiej, która odbędzie się jesienią 2019 roku oraz II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej, który odbędzie się na wiosnę.

Fotoreportaż z finału naszego konkursu w GALERIINowy Doktor Habilitowany

Z radością informujemy, że w naszym Instytucie powiększyło się grono pracowników samodzielnych – doktorem habilitowanym nauk o Ziemi w zakresie geografii po zakończonym z sukcesem przewodzie
w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego została nasza koleżanka 
Agnieszka Kwiatek-Sołtys.

W imieniu całej naszej społeczności Pani Doktor Habilitowanej składamy serdeczne gratulacje
i życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz pomyślności w życiu prywatnym.Grant NCN dla dr hab. Danuty Piróg, prof. UP

Miło nam poinformować, że nasza koleżanka z Instytutu Geografii dr hab. Danuta Piróg, prof. UP otrzymała grant NCN w konkursie OPUS 15, pt. „Analiza popytu na absolwentów studiów z dziedziny nauk o Ziemi w Polsce i wybranych krajach”. Okres realizacji projektu: 2019-2022. 

Serdecznie gratulujemyflis
.Msza Św. w intencji śp. prof. Jana Flisa

.

.

W dniu 9 grudnia br. o godz. 10:00 w Bazylice Archikatedralnej
p.w. 
św. Stanisława i św. Wacława na Wawelu odprawiona zostanie Msza Św.
w intencji śp. prof. Jana Flisa w 25. rocznicę śmierci,
o czym informują Córki Profesora
.przem,

Organizatorzy:
Zakład Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej, Instytut Geografii,
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej 
w Krakowie;
Komisja Geografii Przemysłu Polskiego Towarzystwa Geograficznego;
Komisja Nauk Ekonomicznych i Statystyki Polska Akademia Nauk – Oddział w Krakowie. 

Więcej informacji na stronie www.przemysl.up.krakow.pl.II Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej

konkurs slowacjaSzanowni Państwo,

Dziękujemy bardzo za zgłoszenie się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej organizowanego we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie. Przesyłamy najważniejsze informacje związane z konkursem.

Konkurs odbędzie się 28 listopada br. w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, ul. Podchorążych 2, w Audytorium im. prof. W. Danka (I piętro, wejście do Audytorium na wprost od wejścia głównego uczelni).

W związku z remontem ul. Królewskiej informujemy, że dojazd do uczelni jest utrudniony. Możecie Państwo dojechać z Dworca Głównego na Uniwersytet Pedagogiczny tramwajami nr: 2, 24, 73, 78 (z Przystanku Dworzec Główny przy ul. Lubicz do przystanku Teatr Bagatela), a następnie autobusem nr 704 (z Przystanku Teatr Bagatela do miejsca docelowego – Uniwersytet Pedagogiczny).
W linku znajdziecie Państwo mapę z lokalizacją Uniwersytetu: http://www.up.krakow.pl/kontakt.

Poniżej przesyłamy Państwu szczegółowy harmonogram Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej:

 • 9.30-10.00 Rejestracja uczestników,
 • 10.00-10.15 Powitanie uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej o Republice Słowackiej oraz ich opiekunów przez organizatorów Konkursu,
 • 10.20-11.10 Pierwsza część Konkursu – test wyboru,
 • 11.15-12.00 Druga część Konkursu – rozpoznawanie obiektów na zdjęciach; nazwa, opis obiektów i ich lokalizacja,
 • 12.00-12.20 Przerwa kawowa,
 • 12.20-12.50 Wystąpienia okolicznościowe Organizatorów,
 • 13.00 Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród.


28 listopada odbędzie się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Krajoznawczej
o Republice Słowackiej 

Organizatorem konkursu jest Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Narodowym Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce oraz Konsulatem Generalnym Republiki Słowackiej w Krakowie. Patronat nad konkursem obejmuje Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej.
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadpodstawowych  na temat Republiki Słowackiej. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 listopada 2018 r. 

W linkach zamieszczamy:

Koordynatorami działań w ramach konkursu są pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: dr Joanna Fidelus-Orzechowska, mgr Anna Chrobak, dr Renata Rettinger, dr Franciszek Mróz oraz dr Paweł Kroh.

Gorąco zapraszamy.

dr hab., Michał Żemła, prof. UPGeograficzne manewry SKNG UP

W dniach 9-10 listopada 2018 roku odbyły się kolejne „Geograficzne manewry SKNG UP”. Tym razem tematem przewodnim były torfowiska w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Pierwszego dnia zrealizowano pilotażowy projekt waloryzacji ścieżek dydaktycznych poprowadzonych przez obszary podmokłe w okolicach Nowego Targu i Czarnego Dunajca. Ponadto przedstawione zostały wyniki najnowszych, interdyscyplinarnych badań realizowanych przez koordynatorów wyjazdu (dr Witolda Juchę, dr Daniela Okupnego) w dużych ogólnopolskich i międzynarodowych zespołach badawczych. W drugim dniu uczestnicy wyjazdu odwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Torfowisk, które zlokalizowane jest w Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego w Chochołowie. Zwiedzanie ekspozycji, udział w projekcji filmów oraz interaktywnych quizach wprowadził studentów z SKNG w tajemniczy świat torfowisk oraz przybliżył wiedzę na temat wyjątkowej roli tych ekosystemów w środowisku. Ostatni etap badań dotyczył inwentaryzacji antropogenicznych zmian na torfowisku wysokim w Ludźmierzu. Wyniki badań zostaną opublikowane w recenzowanych czasopismach zaś więcej informacji i fotoreportaż z wyjazdu naukowego znajdują się na stronie internetowej SKNG UP: skng.up.krakow.pl.Dr Michał Apollo, przewodniczącym polskiego oddziału Academics Stand Against Poverty

Pracownik Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, dr Michał Apollo, został przewodniczącym polskiego oddziału Academics Stand Against Poverty (ASAP). ASAP [tłum. Naukowcy Przeciwko Biedzie] to organizacja non-profit zarejestrowana w USA, a założona przez naukowców skupionych na kilku największych uniwersytetach świata, m.in. należącym do prestiżowej Ligi Bluszczowej Uniwersytecie Yale. ASAP działa na obszarze 18 państw i 2 regionów (Oceania i Afryka Zachodnia).
W skład Zarządu ASAP-Poland weszli: dr Renata Rettinger (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie), prof. dr hab. Wiaczesław Andrejczuk (Uniwersytet Warszawski) oraz prof. dr hab. Oimahmad Rahmonov (Uniwersytet Śląski). Public relations: mgr Małgorzata Sołek.
Więcej: http://academicsstand.org/about/chapters/poland/Wywiad z dr Michałem Apollo

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z dr Michal Apollo w Gazecie Krakowskiej. Pracownik naszego Instytutu opowiada o projektach badawczych w Indiach, nowych planach wspinaczkowo-badawczych, a także o przewodniczeniu polskiemu oddziałowi międzynarodowej organizacji Academics Stand Against Poverty.

.Dni kariery i moblinosci, Projekt NAUKOWIEC 20-21.11.2018

Centrum Transferu Technologii Politechniki Krakowskiej zaprasza na Dni Kariery dla młodych naukowców (doktorantów, doktorów, studentów ostatnich lat studiów magisterskich), w ramach których odbędą się następujące warsztaty:

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Dyrektor Instytutu Geografii, dr Tomasz Rachwał, jako Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości, zaprasza na wydarzenia w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości organizowane w naszej Uczelni.

Tydzień zaczyna się w poniedziałek 12.11, ale ze względu na przedłużone świętowanie 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej Uczelni zaczynamy 13 listopada. Szczególnie zapraszamy na uroczystą inaugurację Tygodnia w UP we wtorek (13.11) o godz. 13.00 w Audytorium im. W. Danka, w ramach której wykład pt. „Smart city. Więcej niż technologiczna rewolucja miast” wygłosi p. Wojciech Przybylski, Prezes Krakowskiego Parku Technologicznego. Polecamy warsztaty czwartkowe „Trening kompetencji przedsiębiorczych” prowadzony przez dr Agnieszkę Świętek z naszego Instytutu. Szczegóły na stronie http://tydzienprzedsiebiorczosci.malopolska.pl/zebrSerdecznie zapraszamy na
wtorkowe zebranie naukowe Instytutu Geografii,

na którym pracownicy Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych

zaprezentują wyniki badań na tematy:

1. Aktywność turystyczna kanadyjskiej Polonii na przykładzie mieszkańców Greater Toronto Area – dr Kamila Ziółkowska-Weiss;

2. Waloryzacja i ocena potencjału turystyczno-kulturowego wybranych odcinków drogi św. Jakuba w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i Ukrainie – dr Franciszek Mróz.

 Referaty są okazją do przedstawienia badań prowadzonych w ramach badań statutowych w Instytucie Geografii UP.

13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 10.15 w s. 532 (Instytut Geografii).

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych,w tym również gości z zewnątrz.orawa

Serdecznie zapraszamy na
wtorkowe zebranie naukowe Instytutu Geografii,

na którym zostaną zaprezentowane wstępne wyniki badań dwóch projektów:

1. Zapis procesów naturalnych i antropogenicznych w osadach torfowiska Otrębowskie Bory koło Jabłonki realizowany przez zespół w składzie: dr hab. Jacek Szmańda prof. UP (kierownik), dr hab. Wanda Wilczyńska-Michalik prof. UP, dr hab. Józef Kukulak prof. UP, dr Daniel Okupny, dr Dorota Chmielowska, mgr Karol Witkowski;

2. Opracowanie wskaźników morfometrycznych dla wzorców ziaren kwarcu Krumbeina (1941), Cailleux (1942) i Krygowskiego (1964) realizowanych przez zespół w składzie: dr hab. Jacek Szmańda prof. UP (kierownik), dr Dorota Chmielowska, mgr Karol Witkowski. 

Referaty będą okazją do przedstawienia badań prowadzonych w ramach badań statutowych w Instytucie Geografii UP...

23 października 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w s. 532 (Instytut Geografii).

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych,w tym również gości z zewnątrz.XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Duchowość i przestrzeń w kontekście Camino de Santiago” 
20 października 2018 r.

12

W dniu 20 października 2018 r. w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. „Duchowość i przestrzeń w kontekście Camino de Santiago”.
Współoratorem konferencji był Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. W konferencji udział wzięło 85 osób, w tym pracownicy naukowi reprezentujący zagraniczne (Hiszpania, Węgry i Słowacja) i krajowe ośrodki naukowe, a także przedstawiciele Bractw i parafii św. Jakuba w Polsce oraz członkowie organizacji i stowarzyszeń zajmujących się m.in. promocją ruchu pielgrzymkowego do Santiago de Compostela.
Więcej informacji i fotoreportaż z konferencji w GALERII LOGO_KONFERENCJA_DRUK_2018

Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
i Bractwo św. Jakuba Starszego Apostoła w Więcławicach Starych

mają zaszczyt zaprosić na 

XI Międzynarodową Konferencja Naukowa „Duchowość i przestrzeń
w kontekście Camino de Santiago”

Kraków, 20-21.10.2018

Do pobrania: KOMUNIKAT 1 , Karta zgłoszenia

Szczegóły na stronie www konferencjiInauguracja roku akademickiego 2018/2019 
na studiach niestacjonarnych dla pierwszego rocznika turystyki i rekreacji 

Dyrekcja Instytutu Geografii zaprasza wszystkich studentów pierwszego roku studiów niestacjonarnych z turystyki i rekreacji (I stopnia) na inaugurację roku akademickiego 2018/2019,  która odbędzie się 13 października  2018 r. (sobota) w sali 532 w Instytucie Geogorafii przy ul. Podchorążych 2  o godz. 9.00. Inaugurację poprowadzi Dyrektor ds. Dydaktycznych i Studenckich dr Wioletta Kilar oraz opiekun roku dr Matylda Siwek. 

Serdecznie zapraszamy! ‎

.przeds
Organizatorzy: 
Zakład Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej, Instytut Geografii,
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie;
Komisja Geografii Przemysłu Polskiego Towarzystwa Geograficznego
Wydawnictwo „Nowa Era” 
Fundacja „Edukacja dla Społeczeństwa” 

Więcej informacji na stronie www.entrepreneurship.up.krakow.pl.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 
na studiach stacjonarnych dla pierwszych roczników 

Dyrekcja Instytutu Geografii zaprasza wszystkich studentów pierwszego roku studiów stacjonarnych z geografii (I i II stopnia), turystyki i rekreacji (I i II stopnia) i gospodarki przestrzennej (I stopnia ) na inaugurację roku akademickiego 2018/2019,  która odbędzie się 1 października  2018 r.(poniedziałek) w Auli głównej Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2  o godz. 9:00. Wykład inauguracyjny nt. Korona Ziemi. W cieniu chwały wygłosi dr Michał Apollo. Serdecznie zapraszamy! ‎

 Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 
na studiach podyplomowych dla słuchaczy geografii.

Dyrekcja Instytutu Geografii zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2018/2019 na studiach podyplomowych z geografii, która odbędzie się 29 września 2018 r. (sobota) w sali 435 o godz. 9:30.

Program inauguracji:

 • 9:30 – Wystąpienie Zastępcy Dyrektora IG dr hab. Jacka Szmańdy, prof. UP
 • 10:00 – Spotkanie organizacyjne z opiekunem rocznika.

Terminarz zjazdów w roku akademickim 2018/2019 

Kierownik studiów
dr Daniel Okupny33

Jubileusz 70-lecia urodzin i 46-lecia pracy naukowej Profesora doktora habilitowanego Zbigniewa Długosza

W czwartek 20 września 2018 r. odbył się Jubileusz Profesora dra hab. Zbigniewa Długosza, w którym udział wzięli przedstawiciele władz Uniwersytetu, Wydziału i Instytutu, liczni pracownicy UP, dyrektorzy i delegaci ośrodków geograficznych z niemal całej Polski, rodzina i przyjaciele. Szanownemu Jubilatowi wręczono Księgę Pamiątkową.

Przedstawiona została sylwetka naukowa Profesora i Jego postać od strony bardziej prywatnej. Wykład okolicznościowy pt. Problemy przemian polskiej geografii społeczno-ekonomicznej wygłosił prof. dr hab. Jerzy Runge (Uniwersytet Śląski, Sosnowiec). 

Na koniec głos zabrał Jubilat, który podziękował wszystkim zebranym za wsapniałą uroczystość …humorystycznym wierszem. 

Pełna fotorelacja jubiluszu znajduje się w naszej galeriiMiędzynarodowa ekspedycja turystyczna w Indiach

Niewielka grupa naukowców z różnych uniwersytetów na świecie została zaproszona do udziału w niezwykłej wyprawie mającej na celu szczegółowe zapoznanie się ze starożytną kulturą i cywilizacją hinduską. Pokonując 9000 km, od samego południa Indii aż po Himalaje, zespół odwiedził  znaczące hinduistyczne świątynie usytuowane na 79 stopniu długości geograficznej wschodniej. Podczas wyprawy uczestnicy zaznajomili się z hinduizmem i architekturą sakralną oraz z zagadnieniami związanymi z turystyką pielgrzymkową. Wyznaczona trasa biegła poza utartymi szlakami, a miejsca na trasie ekspedycji są niezmiernie rzadko odwiedzane przez zagranicznych turystów. Po zakończeniu wyprawy uczestnicy przygotują raport dokumentujący obserwacje, który zostanie przedstawiony sponsorowi ekspedycji.

Uczestnicy: prof. Ghazali Musa (Zakład Strategii i Polityki Biznesowej, Uniwersytet Malezji, Malezja), dr Michał Apollo (Zakład Turystyki i Badań Regionalnych, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Polska), dr Heike Schänzel (Zakład Hotelarstwa i Turystyki, Uniwersytet w Auckland, Nowa Zelandia), dr Yana Wengel (Międzynarodowe Centrum Badań nad Eventami, Turystyką i Hotelarstwem, Uniwersytet Leeds Beckett, Wielka Brytania) i inni.
Główny sponsor: Pan Ashwin.B. Patel (Rektor Uczelni LDCP i Szkoły Międzynarodowej w Jayambe, Bharuch Gujarat, India).
Główny koordynator: Dr Nishant Kaktoria (Reiseakademie India Education Pvt. Ltd.)

dr Michał ApolloJubileusz 70-lecia urodzin i 46-lecia pracy naukowej

Profesora doktora habilitowanego 

Zbigniewa Długosza

Termin: 20.09.2018 (czwartek)
Godzina rozpoczęcia: 11.00
Miejsce: Aula A1 (nowy budynek)
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Podchorążych 2

1. Otwarcie uroczystości i powitanie gości przez Dyrektora Instytutu Geografii UP – dr Tomasz Rachwał
2. Wystąpienie Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
3. Wystąpienie Dziekana Wydziału Geograficzno-Biologicznego UP – dr hab. Grzegorz Formicki, prof. UP
4. Wręczenie Księgi Pamiątkowej Szanownemu Jubilatowi
5. Uroczyste wręczenie Dyplomu Honorowego Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności Polskiego Towarzystwa 
  Geograficznego dla Profesora doktora habilitowanego Zbigniewa Długosza w uznaniu zasług na rzecz rozwoju
  polskiej geografii osadnictwa i ludności – dr hab. Przemysław Śleszyński, prof. IGiPZ PAN (Przewodniczący 
  Komisji Geografii Osadnictwa i Ludności PTG)
6. Sylwetka naukowa Jubilata dr hab. Sławomir Kurek, prof. UP (Prodziekan Wydziału Geograficzno-
  -Biologicznego UP)
7. Problemy przemian polskiej geografii społeczno-ekonomicznej – prof. dr hab. Jerzy Runge 
  (Uniwersytet Śląski, Sosnowiec)
8. Profesor mniej znany – dr hab. Roman Malarz, prof. UP
9. Wystąpienia zaproszonych gości
10. Odczytanie listów gratulacyjnych
11. Wystąpienie Jubilata
12. Poczęstunek i życzenia indywidualneI LO Bochnia - wykład I

Ciekawe życie geografa

wykład dr inż. Joanny Korzeniowskiej
(Zakład Ekorozwoju i Kształtowania Srodowiska Geograficznego IG UP)

w ramach projektu edukacyjnego O pożytkach płynących ze studiowania geografii i kierunków pokrewnych. 

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni, 18 września 2018 r., godz. 12:10. 

Komitet organizacyjny projektu: Sławomir Dorocki, Elżbieta Michałowska, Paweł Brzegowy 

 


Lidia Róg cb

Ze smutkiem zawiadamiamy, że 19 sierpnia br.
odeszła z naszej społeczności geograficznej, mgr Lidia Róg.

W 1977 roku, po ukończeniu studiów geograficznych w WSP, rozpoczęła pracę w Bibliotece Instytutu Geografii, zdobywając kolejne szczeble awansu zawodowego – od młodszego bibliotekarza po kustosza służby bibliotecznej. Ważnym atutem w Jej pracy zawodowej była wiedza, pracowitość i życzliwość. W latach 2000-2001 pełniła funkcję kierownika Biblioteki Instytutu Geografii. 

Zapamiętaliśmy Ją jako pracowitą, serdeczną Koleżankę, niezwykle oddaną sprawom Instytutu i Biblioteki, która była jej drugim domem.

Msza Św. w intencji Zmarłej i uroczystości pogrzebowe odbędą się we czwartek 30 sierpnia 2018 r. o godz. 11:40 w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim. Last minute na studia – drzwi otwarte Instytutu Geografii

Nie możesz zdecydować co robić po maturze?
Zacznij studiować… przygodę w Instytucie Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego.

last_minute_na_studia_banerZapraszamy na bezpłatne wykłady i prezentacje oferty studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich, inżynierskich i magisterskich) w Instytucie Geografii na kierunkach: geografia, gospodarka przestrzenna, turystyka i rekreacja oraz monitoring środowiska przyrodniczego. Każde ze spotkań składać się będzie z jednej lub dwóch prezentacji popularnonaukowych oraz krótkiej prezentacji oferty studiów. Po każdym ze spotkań odwiedzający będą mieli możliwość porozmawiania z pracownikami Instytutu na temat korzyści płynących ze studiowania oraz warunków rekrutacji.

 26 czerwca 2018 r. (sala 110N – nowe skrzydło budynku głównego przy ul. Podchorążych 2)

Wstęp wolny

Program drzwi otwartych:

 • Godz. 10:00 (monitoring środowiska przyrodniczego) 
  Prof. Jacek Szmańda: Wpływ zapór wodnych na funkcjonowanie systemów fluwialnych na przykładzie zapory wodnej we Włocławku (Wisła) i Gabcikovie (Dunaj).
 • Godz. 11:00 (geografia)
  Prof. Józef Kukulak: Osobliwości przyrodnicze Andów Środkowych.
  Dr Anna Winiarczyk-Raźniak: Współcześni Majowie –Meksyk i nie tylko…
 • Godz. 12:00 (gospodarka przestrzenna) 
  Dr inż. arch. Dorota Wantuch-Matla: Wartość przestrzeni.
  Prof. Jacek Szmańda: Renaturalizacja i rekultywacja krajobrazu na przykładzie krakowskich kamieniołomów.
 • Godz. 13:00 (turystyka i rekreacja) 
  Dr Renata Rettinger: Kto podróżuje ten żyje dwa razy.
  Prof. Mariusz Szubert: Podziemia Dolnego Śląska.

W godzinach 10-14 możliwość zwiedzania Instytutu znajdującego się na 4 i 5 przy ul. Podchorążych 2 i porozmawiania osobiście z dyrekcją Instytutu w gabinecie 441 o urokach studiowania.

fb
Dołącz do wydarzenia

Zapraszamy!DSCN3364W ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na otwarte zebranie
Zakładu Geografii Fizycznej, 
na którym

Pan mgr Damian Hełdak 

wygłosi referat pt.:

Charakterystyka i geneza martwic wapiennych w fliszowej części Podhala na przykładzie dorzecza Białki

Doktorant przedstawi koncepcje i stan zaawansowania badań związane z przygotowywaną rozprawą doktorską przygotowywaną pod kierunkiem dra hab. Józefa Kukulaka, prof. UP.

19.06.2018 r.  godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

Prosimy o niezawodne przybycie członków Rady IGmroz1

Ze smutkiem informujmy, że w dniu 8 czerwca br. zmarła Pani Doktor Grażyna Mróz, która całe życie zawodowe związana była z naszym Instytutem. Od 1972 do przejścia na emeryturę w 2009 r. pracowała jako nauczyciel akademicki w ówczesnym Zakładzie Geografii Regionalnej IG UP.

Zapamiętaliśmy Ją jako serdeczną Koleżankę, wnikliwą Badaczkę specjalizującą się w geografii społeczno-ekonomicznej Bałkanów, Pracownika niezwykle oddanego sprawom Instytutu, wymagającego, ale serdecznego Nauczyciela i Wychowawcę wielu roczników studentów.  

Msza św. w intencji Zmarłej i uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek 12 czerwca 2018 r. o godz. 11:00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym Matki Bożej Zwycięskiej w Krakowie – Borku Fałęckim przy ul. Zawiłej.

 .


dydaktyka

 Szanownych Państwa Nauczycieli geografii, podstaw przedsiębiorczości i przyrody zapraszamy do udziału w konferencji. Szczegóły tutaj.

PROGRAM KONFERENCJI EDUGEO2018W dniach 15-17 maja 2018 r. odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa
Tradycje i perspektywy rozwoju kultury uzdrowiskowej w Krynicy-Zdroju w kontekście europejskim. 

Konferencja współorganizowana jest przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Będzie ona największym tego typu krajowym spotkaniem naukowców i ekspertów zajmujących się uzdrowiskami w 2018 r. W imieniu przewodniczącej Komitetu Naukowego Pani prof. dr hab. Bożeny Płonki-Syroki serdecznie zapraszamy do czynnej partycypacji.

Oficjalne zaproszenie oraz zakres tematyczny referatów 

Program konferencji 

Plakat   

Dr Tomasz Padło, pracownik Instytutu Geografii, został nagrodzony w konkursie fotograficznym
Sony World Photography Awards 2018 w kategorii profesjonalnej. Jego cykl „Greetings from Kazakhstan” ukazujący nietypową promocję kraju w kontekście jego problemów środowiskowych zdobył 3. miejsce w kategorii „Krajobraz”.
Nagrodzone fotografie można obejrzeć tutaj. 

Serdecznie gratulujemy..

Rozstrzygnięcie konkursu „Czechy okiem studenta”

17 kwietnia ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Czechy okiem studenta”. Nagrodę główną w II edycji konkursu jury postanowiło przyznać Pani Ewie Sobczak,  autorce zdjęcia pt. „Maly Ocheb” za „świadome wykorzystanie wielu planów w fotografii i wybór nieoczywistych peregrynacji”. Autorka jest studentką I roku geografii II stopnia.
Gratulujemy.
1.0 (1)


 tur1culhaneSzanowni Państwo, 

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym wykładzie pt.:
“Green Economy: How Can We Solve Regional Environmental Problems?”,
który wygłosi Thomas H. Culhane, Ph.D.

26 kwietnia, godz. 13:00, sala 444, 

oraz w Startups roundtable
How to incubate ideas improving environment?

– wymiana doświadczeń i analiza możliwości współpracy, w tym startupów oraz środowiska naukowego w obszarze rozwijania innowacyjnych ekologicznych rozwiązań – moderator dyskusji dr Paulina Szyja.

26 kwietnia, godz. 14:30-16:00, sala 111N (po przerwie kawowej). Szczegóły wydarzeń w załączniku rep cze

Szanowni Państwo
Dyrektorzy i Nauczyciele
szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Małopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej.
Organizatorem konkursu jest Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. Patronat nad konkursem obejmuje Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej. 
Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego na temat Republiki Czeskiej. Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego. Jest to druga edycja tego konkursu.

Poniżej w linkach zamieszczamy regulamin konkursukartę zgłoszenia i oświadczenie dla rodziców

Koordynatorem działań w ramach konkursu są pracownicy Instytutu Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr Renata Rettinger oraz dr Kamila Ziółkowska – Weiss.

Finał konkursu odbędzie się 17 kwietnia 2018 r. o godz. 10:00
w Audytorium im. prof. W. Danka, Uniwersytet Pedagogiczny,  ul. Podchorążych 2

Gorąco zachęcamy do udziału w konkursie.
Z poważaniem

dr hab. Michał Żemła, prof. UPkukW ramach wtorkowych zebrań naukowych
pracownicy Zakładu Geografii Fizycznej przedstawią
najważniejsze kierunki badawcze i działalność dydaktyczną Zakładu.

17.04.2018 godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

.

Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich Pracowników Instytutu.cz2018

Byłeś w Czechach? Zrobiłeś zdjęcia?

.Wyślij je nam do 15 kwietnia na adres:
czechy@up.krakow.pl
i zdobądź nagrody!.

Regulamin konkursuhofW ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na spotkanie z 

Panem Prof. Mgr. Jaroslavem Hofierką PhD.

Oddział Krakowski PTG oraz Instytut Geografii UP zaprasza państwa z okazji
100-lecia PTG na spotkanie z Dyrektorem Instytutu Geografii  Uniwersytetu Pavla Jozefa Šafárika w Koszycach z Panem Prof. Mgr. Jaroslavem Hofierką PhD.

Wykład będzie poświęcony problematyce badawczej prowadzonej w Instytucie w Koszycach oraz skanowaniu laserowemu w terenie. 

10.04.2018 r.  wyjątkowo godz. 15:00  sala 532 (Instytut Geografii).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym gości z zewnątrz.Uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Geograficznego
dla uczniów klas 
gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

Uprzejmie informujemy, że 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 11.00 w sali A1 w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, rozpocznie się uroczyste zakończenie Małopolskiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2017/2018 dla uczniów gimnazjów.

Podczas uroczystości dr Michał Apollo wygłosi referat nt. Świat w twojej dłoni.ptg logo

Szanowni Państwo Studenci, 

Internetowy konkurs geograficzny
„Małopolska – przyroda, ludzie, gospodarka

Uprzejmie przypominamy, że jeszcze tylko dziś trwa rejestracja uczestników konkursu Małopolska – przyroda, ludzie, gospodarka. Konkurs odbędzie się on-line w dniu 5.04.2018 r. w godz. 17:00-18:00. Aby wziąć w nim udział należy się zarejestrować do 3.04.2018 r., godz. 23:55. W celu rejestracji należy wejść na stronę:

http://www.oer.uj.edu.pl/course/view.php?id=185

i postępować zgodnie z instrukcjami tam zamieszczonymi. Rejestracja uczestników jest prowadzona
do wyczerpania wolnych miejsc. 
Więcej o konkursie na stronie:

http://ptg.up.krakow.pl/contest/konkurs-wiedzy-o-malopolsce

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w internetowym konkursie organizowanym przez IGiGP oraz CZN UJ, PTG o. Krakowski i IG UP, z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Polskiego Towarzystwa Geograficznego. 

Szczegóły i regulamin konkursu w załączniku

Więcej o obchodach jubileuszu Towarzystwa na stronie: https://ptgeo.org.pl/100-lat-ptg/W ramach wtorkowych zebrań naukowych odbędzie się Seminarium pt.:

„Procesy, formy i osady glacjalne i glacjofluwiane na Spitsbergenie i Islandii”
w ramach którego zaprezentowane zostaną trzy referaty: 

 • dr Krystyna Kozioł – „Kilka tajemnic topniejących lodowców Spitsbergenu”
 • dr Piotr Dolnicki  – „Grubość pokryw gruzowych na stokach Fugleberget (SW Spitsbergen)
  w świetle współczesnych badań georadarowych”
 • dr hab. Jacek Szmańda prof. UP – „Wybrane przykłady form i osadów glacjalnych i glacjofluwialnych
  w strefie marginalnej lodowca Vatna na Islandii”

27.03.2018 godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym gości z zewnątrz. 

..citg

Miło jest nam poinformować, że nasza koleżanka z Instytutu Geografii dr Dorota Chmielowska zdobyła pierwsze miejsce w konkursie na na najlepszą pracę doktorską o tematyce górskiej w kategorii nauki o ziemi − edycja 2017 organizowanym przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK. 

Jury konkursu w składzie prof.: Joanna Pociask-Karteczka, Zbigniew Mirek i Zbigniew Wójcik postanowiło przyznać pierwsze miejsce pracy pt.:
Poligeneza glin na stożkach fluwioglacjalnych Czarnego Dunajca w Kotlinie Orawskiej 
napisanej pod kierunkiem dra hab. Józefa Kukulaka, prof. UP. 

Szczegóły wyników konkursu na stronie COTG PTTK

Serdecznie gratulujemywielkanocne

.

Radosnych, pełnych miłości i nadziei Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie rodzinnym i wśród przyjaciół,

.

wszystkim Pracownikom, 
Współpracownikom, Doktorantom i Studentom

.

życzy 
Dyrekcja Instytutu Geografii

.zpigp

W ramach wtorkowych zebrań naukowych
kierownik Zakładu Przedsiębiorczości i Gospodarki Przestrzennej
dr Tomasz Rachwał
zaprezentuje kierunki działalności naukowej i organizacyjno-dydaktycznej Zakładu.

20.03.2018 godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich Pracowników Instytutu.

.paleo

IX Sesja Paleolimnologiczna

Dynamika zmian klimatycznych w czwartorzędzie oraz granica późny glacjał/holocen w osadach biogenicznych południowej Polski

15.03-16.03.2018 (2 dni)
Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN, ul. Podchorążych 2,

Program IX Sesji Paleolimnologicznej – III komunikat 

Podobnie jak w poprzednich latach sesja jest pomyślana jako otwarta, tj. z programem uzupełnianym i rozwijanym przez zgłaszających się uczestników, nie tylko w ramach tematyki wprowadzającej, ale ogólnej tematyki paleolimnologicznej i paleoekologii torfowisk.

Organizatorzy proponują zainteresowanym uczestnikom sesji udział w warsztatach geochemicznych, malakologicznych, paleobotanicznych, sedymentologicznych oraz statystycznych. Wszystkie warsztaty zaplanowane są w pierwszym dniu sesji (tj. 15 marca 2018 r.) w godz. 10.00- 13.00. 

.Szanowni Państwo Studenci, 

W RAMACH OFICJALNEJ WIZYTY NA UNIWERSYTECIE PEDAGOGICZNYM 
IM. KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ W KRAKOWIE

JEGO EKSCELENCJA AMBASADOR REPUBLIKI WŁOSKIEJ W POLSCE

DR ALESSANDRO DE PEDYS

WYGŁOSI WYKŁAD ZATYTUŁOWANY

“WŁOCHY – POLSKA – EUROPA”

.

13 MARCA 2018, GODZ. 11:0-13:00, AUDYTORIUM IM. WINCENTEGO DANKA, zaproszenie w załączniku 

WYKŁAD W JĘZYKU WŁOSKIM,  TŁUMACZENIE SYMULTANICZNE NA JĘZYK POLSKI 

logo_1LOGO IG

                  INSTYTUT GEOGRAFII

                  Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

                  POLSKIE TOWARZYSTWO GEOFIZYCZNE

                  Oddział w Krakowie

.

ZAPRASZAJĄ

do wzięcia udziału w Seminarium:

Zanieczyszczenia powietrza na tle warunków meteorologicznych

Program seminarium:

1. „Analiza pojedynczych cząstek aerozoli atmosferycznych z Krakowa” – Wanda Wilczyńska-Michalik (UP)

2. „Zróżnicowanie przestrzenne i czasowe koncentracji pyłów w Krakowie oraz ich zmiany na tle cyrkulacji atmosferycznej w latach 2010-2015” – Bartłomiej Pietras (UP i IMGW-PIB)

3. „Zmienność koncentracji pyłu PM2.5 i PM10 w wybranych aglomeracjach miejskich w Polsce na tle warunków meteorologicznych w latach 2006-2016” – Joanna Jędruszkiewicz (UP)

4. „Opady atmosferyczne w Krakowie” – Robert Pyrc (IMGW-PIB, PTGeof)

5. „Zmiany klimatu a modyfikacje właściwości fizycznych i chemicznych pokrywy śnieżnej na Spitsbergenie” – K. Kozioł (UP)

Seminarium odbędzie się 7 marca 2018 roku o godzinie 11.00 w sali 110N nowym budynku
Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy 
Podchorążych 2.

.bup-logga-transp--6-ZAPROSZENIE NA ZEBRANIE INFORMACYJNE DOTYCZĄCE
BALTIC UNIVERSITY PROGRAMME (BUP).

Baltic University Programme organizuje cykliczne konferencje dla studentów, doktorantów i nauczycieli, prowadzi warsztaty naukowe dla studentów, organizuje cykliczne rejsy na pokładzie polskiego żaglowca: edukacyjne dla studentów oraz konferencyjne dla nauczycieli, wspiera badania naukowe. 

Szczegóły w załączniku (tutaj)

Zebranie odbędzie się 6 marca o godz. 18.30
w Klubie Studenckim Bakałarz
 przy ulicy Ingardena 4.

..

kuku

Szanownej Pani mgr inż. Małgorzacie Szelińskej-Kukulak serdecznie dziękujemy za wieloletnią, godną szczególnego uznania pracę dla dobra Instytutu, Wydziału i całej Uczelni. Doceniając wyjątkowe zaangażowanie i poświęcenie działalności zawodowej, będziemy zawsze wspominać Pani pogodę ducha i wyjątkową życzliwość.

Życzymy wiele radości i dużo zdrowia na dalsze lata życia oraz powodzenia w realizacji swoich planów osobistych na zasłużonej emeryturze.

Z wyrazami szacunku Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Geografii

,Badania_geologiczne_Zebranie InstytutuW ramach wtorkowych zebrań naukowych Instytutu zapraszamy na wykład pt:

Egzotyczne kamienie w potokach karpackich – co można z nich wyczytać?

który wygłosi dr hab. Krzysztof Bąk, prof. UP (Zakład Geologii).

27.02.2018 godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

Referat będzie okazją do przedstawienia badań prowadzonych przez pracowników Zakładu Geologii w Instytucie Geografii UP.

 Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich pracowników, zapraszamy też innych zainteresowanych
(w tym gości z zewnątrz).

.W ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na otwarte zebranie Zakładu Geoinformacji i Badań Geośrodowiskowych,

na którym Pan mgr Karol Witkowski wygłosi referat pt.:

Funkcjonowanie żwirodennego koryta dolnej Skawy w warunkach zabudowy hydrotechnicznej

Doktorant przedstawi koncepcje i stan zaawansowania badań związane z przygotowywaną rozprawą doktorską.

20.02.2018 r.  godz. 10:30 sala 532 (Instytut Geografii).

Prosimy o niezawodne przybycie członków Rady IG

.Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 4 lutego br. zmarła mgr Elżbieta Gniadek, która całe życie zawodowe związana była z naszą Uczelnią, pracownik administracyjny w sekretariacie naszego Instytutu. Zapamiętaliśmy Ją jako pracownika niezwykle oddanego sprawom Instytutu, organizatora wielu wyjazdów i inicjatyw, nie tylko instytutowych, ale także ogólnouczelnianych.

Msze żałobne w intencji zmarłej odbędą się:

 • 10 lutego br. (sobota) o godz. 18.30 w Kościele Księży Misjonarzy pw. NMP z Lourdes przy ul. Lea;
 • 11 lutego (niedziela) o godz. 9:30 w Kościele Księży Misjonarzy pw. NMP z Lourdes przy ul. Lea;
 • 14 lutego (środa) o godz. 18:30 w Kościele Księży Misjonarzy pw. NMP z Lourdes przy ul. Lea;
 • 15 lutego (czwartek) o godz. 17:30 w Kościele Księży Kapucynów, ul Loretańska 11;
 •  9 marca (piątek) o g. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki / Klasztor i Parafia p.w. św. Franciszka z Asyżu w Wieliczce, ul. Br. Alojzego Kosiby 31, Wieliczka http://www.franciszkaniewieliczka.pl/.

.XLIII OLIMPIADA GEOGRAFICZNA 2018 

Piekary, 10-11 lutego 2018 r.

.

PROGRAM XLIV OLIMPIADY  do pobrania w załącznikuII Bal Instytutu Geografii UP

W dniu 3 lutego 2018 r. miał miejsce II Bal Instytutu Geografii UP. Bal odbył się w niezwykłym klimacie złotych lat 20 XX w. i został zorganizowany przez Panią Klaudię Nocuń (Turystyka i Rekreacja) i Pana Piotra Derenia (Geografia) w Domu Studenckim Piast.  Udział wzięło 95 osób, które świetnie się bawiły w rytmie swingu, disco, a nawet belgijki. Każdy obecny dołożył wszelkich starań tak by odzwierciedlić charakterystyczne dla tamtych czasów stroje. Jak widać całkiem dobrze im to wyszło.

Fotorelacja na naszej stronie w GALERII
.


Szanowni Pracownicy, drodzy Studenci
oraz Absolwenci Instytutu Geografii!

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na II Bal Instytutu Geografii 2018. Co roku studenci naszego Instytutu organizują takie wydarzenie, wymieniając się nietuzinkowymi pomysłami oraz dzieląc się swoją bujną wyobraźnią, by stworzyć coś co długo zapamiętamy.

Kontynuacja tej wieloletniej tradycji odbędzie się 03.02.2018 r. w Domu Studenckim Piast. Godzina rozpoczęcia: 19:00. Adres: ul. Piastowska 47, 30-067 Kraków. Cena od osoby – 110 zł.

Wszelkie pytania proszę kierować na mail: balinstytutugeo@gmail.com

Wszelkie informacje będą podawane na bieżąco. Obserwujcie wydarzenie na Znalezione obrazy dla zapytania fb

II Bal Instytutu Geografii będzie prowadzony w niezwykłym klimacie złotych lat 20 XX w. Inaczej wielka impreza w stylu Gatsby’ego! Muzyka Electro Swing, symboliczna burleska, szale, kapelusze, dużo przepychu i kolorów. Dlatego w stroju każdego z nas nie może zabraknąć tych kluczowych szczegółów.

Serdecznie Zapraszamy, nie może Was zabraknąć!1W ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na otwarte zebranie Zakładu Geoinformacji i Badań Geośrodowiskowych,

na którym Pani dr Roksana Zarychta wygłosi referat pt.:

Zastosowanie metod geostatystycznych do rekonstrukcji i wizualizacji rzeźby terenu wybranych kopalni piasku zlokalizowanych
na Wyżynie Śląskiej.

30.01.2018 r.  godz. 10:15 sala 532 (Instytut Geografii).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym gości z zewnątrz100-LECIE POLSKIEGO TOWARZYSTWA GEOGRAFICZNEGO 1918-2018

W dniu 27 stycznia 1918 roku utworzono w Warszawie Polskie Towarzystwo Geograficzne. W setną rocznicę tego historycznego dla polskiej Geografii wydarzenia 27 stycznia 2018 roku (sobota) o godz. 11.00 w Pałacu Staszica
w Warszawie odbędzie się uroczyste, nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Głównego PTG połączone z okolicznościową sesją naukową.

Uroczystość jest współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Geograficzne oraz Komitet Nauk Geograficznych Polskiej Akademii Nauk..

Szczegóły wydarzenia na stronie PTG (tutaj) 

W ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na otwarte zebranie Zakładu Ekorozwoju i Kształtowania Środowiska Geograficznego,

na którym Pan dr hab. Józef Żychowski, prof. UP wygłosi referat pt.:

Na drodze do pragmatyzmu w geografii fizycznej

23.01.2018 r.  godz. 10:15 sala 532 (Instytut Geografii).

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w tym gości z zewnątrz2DSCF47312 stycznia 2018 r. w Klubie Bakałarz odbył się wieczór karnawałowy, którego pomysłodawcami byli pracownicy Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych.

Studenci Turystyki i rekreacji pod kierunkiem dr Matyldy Siwek, dr Anny Kolasińskiej przy współpracy z dr Anną Delektą przygotowali spotkanie karnawałowe, na które zaprosili Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego w Uniwersytecie Pedagogicznym. Wieczór rozpoczął się polonezem a w programie znalazły się układy taneczne, tańce integracyjne i konkursy muzyczne.

Nie zabrakło też czasu na wspólne śpiewanie znanych i lubianych utworów. Wieczór przebiegał w atmosferze radości i dobrej zabawy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej ​kondycji i życzymy dalszej owocnej współpracy między pokoleniami!

Fotorelacja na naszej stronie w GALERIIW ramach wtorkowych zebrań naukowych pracownicy Zakładu Geografii Społeczno-Ekonomicznej przedstawią najważniejsze kierunki badawcze i działalność dydaktyczną Zakładu.

16.01.2018 godz. 10:15 sala 532 (Instytut Geografii).

Prosimy o niezawodne przybycie wszystkich Pracowników Instytutu.imagesW ramach wtorkowych zebrań naukowych zapraszamy na otwarte zebranie Zakładu Dydaktyki Geografii,

na którym Pani mgr Anna Banias wygłosi referat pt.:

Tożsamość Łemków po polskiej i słowackiej stronie Karpat

Doktorantka przedstawi koncepcje i stan zaawansowania badań związane z przygotowywaną rozprawą doktorską.

09.01.2018 r.  godz. 10:15 sala 532 (Instytut Geografii).

Prosimy o niezawodne przybycie członków Rady IG                                      Archiwum wydarzeń 2017                                   

                                      Archiwum wydarzeń 2016                                   

                                      Archiwum wydarzeń 2015                                   

 

Aktualności