Przejdź do treści

Sukcesy naszego doktoranta i studentów na Olimpiadzie Geopolitycznej

Sukcesy naszego doktoranta i studentów na Olimpiadzie Geopolitycznej
Z radością informujemy, że w tym miesiącu odbył się etap okręgowy III Międzynarodowej Olimpiady Geopolitycznej organizowany przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego. Do finału awansowało pięciu reprezentantów Uniwersytetu Pedagogicznego, w tym doktorant i studenci naszego Instytutu:
mgr Maciej Kędzierski (doktorant w Instytucie Geografii) – 40 pkt. (IV miejsce)
mgr Piotr Nawała (doktorant w Instytucie Historii) – 38 pkt. (V miejsce)
lic. Jolanta Kotulak (studentka V roku geografii) – 36 pkt. (XI miejsce)
Aleksandra Nędza (studentka II roku gospodarki przestrzennej) – 33 pkt. (XV miejsce)
mgr Damian Pałka (doktorant w Instytucie Politologii) – 28 pkt. (XXII miejsce)
Gratulujemy finalistom!
 
W etapie okręgowym wzięło udział 73 reprezentantów 19 państw, natomiast do etapu III awansowały 23 osoby, które w teście uzyskały najwyższą liczbę punktów. Finał odbędzie się w czasie grudniowego Zjazdu Geopolityków Polskich.
 
Międzynarodowa Olimpiada Geopolityczna to doroczny konkurs organizowany przez Polskie Towarzystwo Geopolityczne dotyczący geopolityki, czyli interdyscyplinarnej dziedziny wiedzy z pogranicza politologii, geografii, stosunków międzynarodowych, nauk wojskowych i bezpieczeństwa narodowego. Obecnie trwają zapisy i zgłoszenia do IV edycji konkursu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego www.ptg.edu.pl .

Aktualności